16:44

Mapy: | Afryka | Ameryka Pd. | Ameryka Pn. | Antarktyda | Australia | Azja | Europa | Polska
  ¦wiatPodróży.pl » Wydarzenia » Kampinoski PN: II Maraton Kampinoski
Kampinoski PN: II Maraton Kampinoski

19 października br. na terenie Parku Kampinoskiego odbędzie się II Maraton Kampinoski. To impreza biegowa organizowana na dwóch dystansach: 21km i 42km przez Klub Sportowy Ekobiegi. Sponsorem głównym wydarzenia została marka Merrell. Maraton cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy i choć rejestracja została zakończona, Merrell umożliwia zdobycie pakietu startowego.

Maraton Kampinoski już po raz drugi poprowadzi biegaczy urokliwymi trasami Puszczy Kampinoskiej. W tym roku limit miejsc został podwojony w stosunku do poprzedniej edycji i został całkowicie zapełniony. Chętni, którym nie udało się zarejestrować mogą wygrać pakiety startowe na oba dystanse w konkursie marki Merrell. Wystarczy wej¶ść na oficjalny profil marki na facebooku https://www.facebook.com/MerrellPoland, polubić stronę oraz w komentarzu wpisać hasło zachęcaj±ce do startu w Maratonie Kampinoskim. Najciekawsze propozycje zostan± nagrodzone pakietami startowymi. Konkurs trwa do 14 października br.

Zobacz  powiększenie!
Maraton Kampinoski ma charakter biegu trailowego na dwóch dystansach. Celem imprezy jest propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja Kampinoskiego Parku Narodowego, jego walorów turystycznych i sportowych. Maraton wystartuje o godz. 9, półmaraton o 9.30. Start i meta zostan± umiejscowione w Dziekanowie Leśnym. Zakończenie zawodów zostało przewidziane na godzinę 15.30.

¬ródło: informacja własna